مایکروسافت قابلیت‌های ChatGPT را برای بینگ اعلام کرد


مایکروسافت امروز اعلام کرد که با افزودن یک ویژگی جدید شبیه به ChatGPT، قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی را به موتور جستجوی Bing خود می آورد.

مایکروسافت برنامه های خود را برای ادغام ChatGPT در یک رویداد خصوصی که امروز در مقر ردموند برگزار شد، که حول محور همکاری با OpenAI بود، فاش کرد.

برخلاف رویدادهای مجازی اخیر، این کنفرانس خبری خاص به صورت حضوری برگزار شد و به صورت آنلاین پخش نشد.

در طول این رویداد، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، اهمیت این ویژگی جدید و چگونگی متحول ، نحوه تعامل مردم با موتورهای جستجو را برجسته کرد.

نادلا می‌گوید: «من فکر می‌کنم این فناوری تقریباً هر دسته نرم‌افزاری را تغییر می‌دهد.

نادلا اعلام کرد: “مسابقه از امروز شروع می شود” و مایکروسافت قرار است “به سرعت حرکت کند و حرکت کند.”

شرکت کنندگان در این رویداد نگاهی اجمالی به آ،ین تجربه جستجو داشتند که مایکروسافت از آن به ،وان “کمپیلوت شما با هوش مصنوعی برای وب” یاد می کند.

این تجربه جدید ،یبی از موتور جستجوی بینگ و مرورگر وب Edge است که برای تکمیل یکدیگر طراحی شده‌اند.

نادلا توضیح داد که بینگ جدید پاسخ‌های مستقیم به سؤالات ارائه می‌کند و کاربران را به خلاقیت بیشتر تشویق می‌کند.

او همچنین اظهار داشت که تجربه جستجوی فعلی آنطور که باید کارآمد نیست، زیرا در 40 درصد مواقع، افراد بر روی لینک های جستجو کلیک می کنند و بلافاصله پس از آن کلیک می کنند.

این به وضوح نشان می دهد که تجربه جستجو نیاز به به روز رس، و بهبود دارد. نادلا ادعا می کند که تجربه کاربر موتور جستجو در 20 سال گذشته تغییری نکرده است و زمان آن فرا رسیده است که مایکروسافت با آن سازگار شود.

معرفی بینگ جدید

Bing جدید توسط یک مدل زبان نسل بعدی از OpenAI طراحی شده است که به طور خاص برای اه، جستجو سفارشی شده است. حتی از مدل ChatGPT نیز قدرتمندتر است.

مایکروسافت روش جدیدی برای کار با OpenAI به نام “مدل پرومتئوس” اجرا کرده است که ارتباط پاسخ ها را افزایش می دهد، آنها را حاشیه نویسی می کند، آنها را به روز نگه می دارد و موارد دیگر.

شاخص جستجو نیز با استفاده از مدل هوش مصنوعی در الگوریتم جستجوی اصلی، که نادلا آن را بزرگترین جهش در ارتباط تا کنون می‌نامد، بهبود یافته است.

این در تجربه کاربری جدید با کادر جستجوی گسترده ای اجرا می شود که حدا،ر 1000 کاراکتر را می پذیرد. نمونه‌هایی که در طول رویداد به اشتراک گذاشته شده‌اند دقیقاً شبیه به افشای اطلاعات اخیر هستند.

بینگ جدید شامل یک ربات چت است که رفتاری مشابه ChatGPT دارد و به کاربران اجازه می‌دهد با بینگ به زبان طبیعی تعامل داشته باشند.

ویژگی جدید بینگ مانند ChatGPT با این امکان که به کاربران امکان می دهد مکالمه واقعی با موتور جستجو داشته باشند، با قابلیت پیگیری سوالات قبلی و فراهم ، زمینه بیشتر برای جستجوی خود، آن را یک گام فراتر خواهد برد.

Bing جدید اکنون برای یک پیش‌نمایش محدود روی دسک‌تاپ در دسترس است و هر ،ی می‌تواند با مراجعه به Bing.com و انجام جستجوهای نمونه، آن را امتحان کند.

همچنین می‌تو،د ثبت‌نام کنید تا در صورت گسترده‌تر شدن آن به شما اطلاع داده شود.

این پیش نمایش در آینده نزدیک برای میلیون ها کاربر گسترش خواهد یافت و نسخه موبایلی آن نیز به زودی در دسترس خواهد بود.

مرورگر New Edge

رابط چت مایکروسافت در Bing به ،وان یک ویژگی نوار کناری در Edge موجود است و به کاربران امکان می دهد بدون پیمایش به وب سایت Bing به آن دسترسی داشته باشند. این رابط می تواند در کنار هر صفحه وب اجرا شود و با آن تعامل داشته باشد.

در طی یک نمایش، دستیار هوش مصنوعی در Edge می‌توانست یک PDF ۱۵ صفحه‌ای را با یک کلیک خلاصه کند و حتی یک قطعه کد از Stack Overflow را به زبان برنامه‌نویسی دیگری ترجمه کند.

یکی دیگر از مزایای “کمک خلبان هوش مصنوعی” مرورگر Edge این است که وظایفی را برای شما کامل می کند، مانند پر ، فرم ها و نوشتن ایمیل.

به طور خلاصه

مایکروسافت با ادغام یک ویژگی مشابه ChatGPT در موتور جستجوی Bing خود، جهش قابل توجهی در فناوری موتورهای جستجو داشته است.

Bing جدید از یک مدل زبان نسل بعدی از OpenAI بهره می‌برد که یادگیری‌ها و پیشرفت‌های کلیدی را از ChatGPT و GPT-3.5 می‌گیرد.

بینگ با کمک خلبان هوش مصنوعی اکنون برای یک پیش‌نمایش محدود روی دسک‌تاپ در دسترس است و نسخه موبایل آن نیز به زودی در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، رابط چت به ،وان یک ویژگی نوار کناری در مرورگر جدید Edge در دسترس خواهد بود که توانایی خلاصه ، اطلاعات، ترجمه کد و حتی انجام وظایف را دارد.


منبع: مایکروسافت

تصویر ویژه: Poetra.RH/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/microsoft-announces-chatgpt-capabilities-coming-to-bing/478803/