آخرین روند موتورهای جستجو در آسیا 2023


برای سال‌ها، گوگل کانون اصلی تلاش‌های بازاریابی جستجوی بیشتر وب‌سایت‌ها بوده است. در واقع، وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو می شود، بیشتر شرکت ها فقط به گوگل فکر می کنند.

همچنین این یک واقعیت شناخته شده است که در برخی کشورها، موتورهای جستجوی دیگری وجود دارند که باید آنها را در نظر بگیرید. من مطمئن هستم که بسیاری از خوانندگان در مورد Baidu در چین، Naver در کره ج،ی و Ya،o! در ژاپن به ،وان موتورهای جستجوی محبوب.

این وب سایت ها فوق العاده بر روی مخاطبان محلی متمرکز هستند و کار با آنها آسان نیست مگر اینکه توانایی زبان و درک نحوه تنظیم خدمات را داشته باشید. به همین دلیل، آنها بسیاری از صاحبان وب سایت را در خارج از کشورهای مربوطه خود ترسانده اند.

حتی با وجود اینکه بازار آسیا با فاصله زیادی بزرگترین بازار آنلاین در جهان است، اطلاعات مربوط به بازار به اندازه بازارهای ایالات متحده یا اروپا قابل مشاهده نیست.

این امر بازار آسیا را مرموزتر از آنچه باید باشد می کند.

اخیراً تغییرات قابل توجهی در سهم بازار موتورهای جستجو و فعالیت‌های کاربران رخ داده است که می‌تواند فرصت‌هایی را برای ،ب‌وکارهایی که از هدف قرار دادن این کشورها ترسیده‌اند، فراهم کند.

ابتدا، بیایید کمی بیشتر در مورد موتورهای جستجوی منحصر به فرد محلی بد،م: Baidu، Naver، و Ya،o! ژاپن.

Baidu.com

از زم، که بایدو در سال 2000 راه اندازی شد، بایدو پرکاربردترین موتور جستجو در چین بوده است.

برای هدف قرار دادن مخاطبان چینی با استفاده از Baidu، به یک وب سایت چینی زبان نیاز دارید که با ا،امات ،ت چین برای نمایش شماره ثبت وب سایت مطابقت داشته باشد.

داشتن cn.cn ccTLD و/یا میزب، وب‌سایت‌ها در چین ا،امی نیست، اما قطعاً به نمایه‌سازی و رتبه‌بندی کمک می‌کند.

Naver.com

Naver یک موتور جستجوی محلی در کره ج،ی است که در سال 1999 شروع به کار کرد.

برخلاف گوگل، Naver بیشتر شبیه یک سایت پورتال است که دارای محتوا و عملکردهای غیرجستجوی زیادی است. نتایج جستجو در Naver کاملا منحصر به فرد است.

این شامل چندین بلوک از انواع مختلف محتوا، از جمله ،ید، اخبار، وبلاگ، ویدئوها، تصاویر و صفحات وب است. نتایج صفحه وب ارگ،ک برجسته نیستند و تبلیغات بسیار قابل مشاهده هستند. به این دلایل، شرکت های خارجی اغلب برای به دست آوردن ترافیک ارگ،ک از Naver تلاش می کنند.

Ya،o.co.jp

یاهو ژاپن در ابتدا به ،وان سایت ژاپنی یاهو شروع به کار کرد و در سال 2018 به یک شرکت ژاپنی تبدیل شد. هنوز هم یکی از وب سایت های محبوب در ژاپن است.

مانند ناور، یاهو! ژاپن یک سایت پورتال با تعداد زیادی محتوا و خدمات غیرجستجو، از جمله حراج، رزرو سفر، سؤالات متداول و ایمیل است.

در حالی که خود شرکت خدمات تبلیغاتی خود را ارائه می دهد، گوگل از سال 2010 نتایج جستجوی ارگ،ک خود را تقویت کرده است.

تغییرات در محبوبیت موتورهای جستجو

اگرچه سایت های فوق هنوز محبوب هستند، فعالیت های جستجو اخیراً تغییر کرده است، به خصوص در 12 ماه گذشته و فرصت های جدیدی را برای ،ب و کارها ایجاد کرده است تا از سایر موتورهای جستجو برای دسترسی به بازار استفاده کنند.

آ،ین سهام بازار موتور جستجو

چین

تسلط بایدو بر چشم انداز جستجو در چند فصل گذشته کاهش یافته است و از 76 درصد در ژوئن 2022 به کاهش یافته است. 49% در مارس 2023.

بایدو همچنان با بیش از حد قوی است 64.39٪ به اشتراک گذاری در جستجوی تلفن همراه، در درجه اول به دلیل ادغام آن با زیرساخت گوشی از طریق برنامه ها و خدمات متعدد.

Bing و Sogou هر دو سهم بازار جستجوی دسکتاپ بایدو را خوار کرده اند. سهم جستجوی دسکتاپ بینگ در چین طی چند ماه گذشته با افزایشی رو به رشد بوده است 28% از زمان به کارگیری ویژگی های جدید هوش مصنوعی خود.

مشتریان B2B من در چند ماه گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در جستجوها و ترافیک از چین از طریق Bing بوده اند که تلاش ها برای به حدا،ر رساندن دسترسی به Bing را افزایش داده است.

،ب‌وکارهای غربی نیز باید از این فرصت استفاده کنند تا با استفاده از بینگ، دسترسی خود را در چین گسترش دهند. برخلاف چالش‌های دسترسی به ابزارهای وب مستر بایدو، می‌تو،د به راحتی نقشه‌های سایت را ارسال کنید و مشکلات را در رابط ،یسی وب‌مستر ،یسی بینگ بررسی کنید.

کره ج،ی

ناور برای ادغام هوش مصنوعی در پلتفرم خود خیلی زود وارد حزب شد. این کار را در اوا، سال 2021 انجام داد تا از تغییر قابل توجهی در رفتارهای جستجوی کره ج،ی که بیشتر «اکتشافی» می‌شود، پشتیب، کند، و کاربران عمیق‌تر به موضوعاتی که با علایق و هدف جستجوی آن‌ها همسو است، می‌روند.

ناور شاهد افزایش قابل توجهی در این جستجوهای اکتشافی بود که تقریباً برای این جستجوها بود 65% از همه پرس و جوها

این با راه اندازی Naver’s دنبال شد AirSearch “نوآوری بلوک هوشمند،” که از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی محتوا، داده ها و بینش عمیق کاربر برای تولید بلوک هایی از نتایج بسیار مرتبط استفاده می کند که نیاز به چندین عبارت جستجو برای ارائه یک نتیجه بهینه را از بین می برد.

با وجود نوآوری های ناور، مارس 2023 سهم بازار موتور جستجو گزارش حاکی از آن است که گوگل جایگاه قابل توجهی در کره ج،ی به دست آورده است 59% سهم بیش از 35% ناور است. مطابق با ،تمرد، ت،یم سهم حتی بیشتر است، به طوری که گوگل 71 درصد از ناوور 24 درصد است.

رشد گوگل در بازار فرصتی را برای ارتباط مستقیم با جستجوگران کره ای به روشی که قبلا امکان پذیر نبود ایجاد می کند.

ژاپن

اطمینان از اینکه محتوای ژاپنی شما به خوبی ایند، شده و برای گوگل بهینه شده است، بیش از همیشه مهم است. با تقریبا 80% سهم بازار، به ویژه در موبایل، از تقویت جستجوی ارگ،ک در یاهو! ژاپن و رشد خود به ،وان یک موتور جستجو در ژاپن، گوگل برای ارتباط با مصرف کنندگان ژاپنی حیاتی است.

Google Japan همه ویژگی‌های ،ید را برای کمک به ،ب‌وکارها برای دسترسی به مصرف‌کنندگان به کار گرفته است، اما اغلب با میانگین هزینه هر کلیک (CPC) بسیار کمتر از ایالات متحده یا اروپا.

سهم بازار ژاپن بینگ در سال های گذشته به 3 درصد رسیده است. با این حال، به نظر می‌رسد داده‌های جدید Statcounter نشان می‌دهد که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی آن تا حدی مورد توجه کاربران ژاپنی قرار گرفته است و سهم آن در بازار را افزایش داده است. 7% و آدمخوار ، ترافیک از یاهو!.

این به چه م،است برای صاحبان وب سایت (SEO/PPC)

این تغییرات در رشد موتورهای جستجوی غیر محلی فرصت‌هایی را برای ،ب‌وکارها برای دستیابی به این بازارها با استفاده از دارایی‌ها و تکنیک‌هایی که از قبل در اختیار دارند، افزایش می‌دهد.

در حال حاضر اجرای اصلاحات فنی سئو برای افزایش نمایه سازی توسط گوگل و بینگ و همچنین اطمینان از سازگاری وب سایت های شما با موبایل و بارگیری هرچه سریعتر برای جذب کاربر، که عمدتاً در دستگاه های تلفن همراه در این بازارها جستجو می کنند، مهم تر است.

رشد Bing و هوش مصنوعی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر، آن را شایسته نگاهی تازه می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه پایه‌ها را پوشش داده‌اید و به خوبی ایند، شده و برای بهره‌مندی بهینه شده‌اید.

فرصت های سئو در آسیای ج، شرقی

فراتر از چین، ژاپن و کره، فرصت های قابل توجهی در آسیای ج، شرقی در حال ظهور است. این منطقه متشکل از 11 کشور با جمعیت 600 میلیون نفر در سطوح مختلف اقتصادی – اما با درآمد قابل تصرف رو به رشد است.

بازارهای آسیای ج، شرقی نیمی از 10 بازار بزرگ رشد تجارت الکترونیک ،ده فروشی در سال 2022 را تشکیل می دادند و پیش بینی می شود که این بازارها بیش از این تولید کنند. 100 میلیارد دلار در ،ده فروشی در سال 2023.

قرنطینه‌های کووید، مصرف‌کنندگان را مجبور به ،ید آنلاین کرد و به سرعت پذیرش تجارت الکترونیک و زیرساخت‌های لجستیکی را در منطقه گسترش داد.

،ت‌های ملی سرمایه‌گذاری قابل توجهی در اتصال، پرداخت‌های دیجیتال، پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، و تغییرات سیاستی برای تقویت پذیرش و رشد تجارت الکترونیک در منطقه انجام دادند.

رفتارهای مصرف کننده نیز تغییر کرده است بالای 40٪ مصرف کنندگ، که از زمان کووید حداقل یک برند جدید را امتحان کرده اند، در مقایسه با تنها 23% در امریکا

در ویتنام، تجارت الکترونیک اجتماعی به طور قابل توجهی رشد کرده است، به طوری که تأثیرگذاران باعث پذیرش محصول در مد و زیبایی می شوند – و قیمت یک نکته ثانویه است.

این منطقه فرصت‌های جدیدی را برای برندها فراهم می‌کند تا مستقیماً از طریق ابتکارات تجارت الکترونیک خود و همچنین از طریق مشتریان علاقه‌مند به آنها دسترسی پیدا کنند. چندین بازار در حال رشد مانند S،،، Tokopedia، و Lazada که طیف وسیعی از محصولات را می فروشند و معاملات و تدارکات را انجام می دهند.

S،، به سرعت به ،وان ظاهر شد چهارمین بازار بزرگ پس از آمازون، eBay و Rakuten، با وجود تمرکز آن بر آسیای ج، شرقی.

هزینه تبلیغات دیجیتال در منطقه افزایش یافته است 64%، توانایی و مقرون به صرفه بودن پلتفرم دیجیتال برای ارتباط و تعامل با مصرف کنندگان را بیشتر برجسته می کند. این رشد در دسته‌های CPG، مد و الکترونیک بوده است.

نتیجه

در چند سال گذشته، اختلال دیجیتال در آسیا از طریق پذیرش سریع تجارت الکترونیک، تغییرات فناوری و تقاضای مصرف‌کنندگان، ایجاد فرصت‌های جدیدی برای آن دسته از مشاغلی که قبلاً توسط زبان و منابع برای هدف قرار دادن مستقیم این بازارها به چالش کشیده شده بودند، قابل توجه بوده است.

اکنون زمان آن است که تجزیه و تحلیل خود و داده های کنسول جستجوی گوگل را مرور کنید تا ببینید آیا از هم ترازی مجدد سهم موتور جستجو در منطقه سود برده اید و آیا منطقی است که توجه بیشتری به محتوای بومی سازی شده، بودجه تبلیغات یا ابتکارات خاص برای هدف قرار دادن این موارد داشته باشید. بازارها

منابع بیشتر:


تصویر ویژه: dodotone/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/search-engine-trends-asia/484744/