جاوا اسکریپت را به زیر هدرهای HTML منتقل کنید


جان مو، گوگل پیشنهاد می کند که بخش ،صر HTML را “تمیز” نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که ،نده های جستجو می توانند وب سایت شما را به طور کامل درک کنند.

مو، این توصیه را در یک موضوع Reddit به اشتراک می‌گذارد، جایی که کاربر می‌پرسد آیا قرار دادن کد HTML می‌تواند باعث مشکلات SEO شود یا خیر.

پاسخ بله است؛ اگر کد HTML در بالای صفحه ظاهر نشود، می‌تواند بر تلاش‌های سئوی شما تأثیر منفی بگذارد.

یادداشتی درباره اظهارات مو،

جان مو، از عبارت HTML Headers استفاده می کند. اما ،صر معمولاً به این شکل نامیده نمی شود.

  • هدرهای HTML به طور کلی (به ،وان اصطلاحات غیررسمی) برای ارجاع به ،صر (H1، H2، H3، و غیره) درک می شوند.
  • ،اصر هدر یک ،صر HTML خاص به نام
    هستند که شامل منو، لوگو و غیره است.
  • ،صر HTML سر بخشی در بالای سند HTML با ابرداده در مورد خود سند (،وان، توضیحات متا و غیره) است.

بنابراین وقتی مو، به “هدرها” اشاره می کند، به طور خاص ،صر را مورد بحث قرار می دهد.

جان مو، در جاوا اسکریپت در ،صر سر

قصد مو، این بود که بر اهمیت مرتب نگه داشتن بخش سند HTML با اسکریپت هایی که می توانند در جای دیگری قرار گیرند، تأکید کند.

،صر فقط باید حاوی ابرداده مربوط به خود سند باشد که توسط مرورگرها و موتورهای جستجو استفاده می‌شود، که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بفهمند صفحه درباره چیست و داده‌هایی را در اختیار مرورگرها و موتورهای جستجو قرار می‌دهد تا صفحه وب را به درستی ارائه کنند (به م،ای نمایش آن است. به درستی).

برخی از کدهای جاوا اسکریپت که می توانند بعد از ،صر قرار گیرند باید بعد از آن قرار بگیرند.

پس از انتقال جاوا اسکریپت به خارج از بخش ، مو، توصیه می کند از ابزار رندر در کنسول جستجو استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا صفحه پس از انتقال به درستی رندر می شود یا خیر.

سرصفحه های html () باید تقریباً در بالای صفحه باشند. من هر JS را به زیر هدرهای HTML منتقل می کنم و با ابزار رندر در کنسول جستجو بررسی می کنم که JS بخش را ،اب نمی کند.

در مورد محتوای اصلی، مو، می‌گوید قرار دادن آن از اهمیت کمتری برخوردار است، اگرچه برای بخش تمیز و منظم بودن بسیار مهم است تا Googlebot بتواند آن را به درستی درک کند.

مو، ادامه می دهد:

برای محتوا، آنقدرها هم مهم نیست، اما از آنجایی که سرفصل ها مربوط به اطلاعات قابل خواندن توسط ماشین است که تأیید شده است که در ،مت خاصی از صفحه قرار دارند، واقعاً باید در بالا تمیز باشد.

نابودی جاوا اسکریپت! (در )”

چرا قرار دادن جاوا اسکریپت برای سئو مهم است؟

هنگام طراحی یک وب سایت، بهتر است از ویژگی های async و defer به شیوه ای استراتژیک استفاده کنید که بهترین رندر و تعامل با سریع ترین سرعت صفحه را برای کاربران فراهم کند.

دلیل آن این است که جاوا اسکریپت می تواند نمایش یک صفحه وب را در حین بارگیری به تاخیر بیاندازد و در نتیجه تجربه کاربری ضعیفی ایجاد کند.

HTML را می توان ابتدا رندر کرد و به کاربر این امکان را می دهد که محتوا را در حالی که جاوا اسکریپت در پس زمینه بارگیری می شود با استفاده من، از ویژگی های defer و async مشاهده کند.


منبع: Reddit

تصویر ویژه: StockEU/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/googles-john-mueller-move-javascript-below-html-head/476024/