چگونه می توان سایت خود را قبل از راه اندازی ایندکس کرد و چرا اهمیت دارد؟


آیا قصد راه اندازی یک وب سایت جدید را دارید؟ اگر چنین است، اولین قدم شما برای به دست آوردن ترافیک ایند، ، وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل است. این به مخاطبان هدف شما امکان می دهد زودتر شما را برای جستجوهای مرتبط پیدا کنند.

این مقاله به دلایل بسیاری برای ایند، شدن وب سایت شما در سریع ترین زمان ممکن و راه های انجام آن می پردازد.

چرا نمایه سازی سریع توسط موتورهای جستجو اهمیت دارد؟

دلایل خوبی برای ایند، شدن سایت شما در موتورهای جستجو یا صفحات خاص قبل از راه اندازی رسمی وجود دارد.

آنها عبارتند از:

 • شما می خواهید افراد روابط عمومی مانند رو،مه نگاران، وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرها شما را در روز راه اندازی پیدا کنند تا بدانند کجا را لینک کنند و کدام سایت را به اشتراک بگذارند. (اگر رقبای با نام های مشابه یا غیر رقیب با دامنه های مشابه دارید، ممکن است رو،مه نگار به سایت اشتباهی لینک دهد.)
 • سایت شما برای جذب مشتریان جدید از طریق موتورهای جستجو باید به درستی رندر و ایند، شود. با ایند، شدن قبل از راه‌اندازی، می‌تو،د حافظه پنهان را بررسی کرده و هر گونه مشکلی را عیب‌یابی کنید. (برخی از ،کبوت ها نیز این کار را انجام می دهند، اما من همیشه ترجیح می دهم در صورت امکان از موتور جستجو استفاده کنم.)
 • راه‌اندازی‌ها به م،ای هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی است و شما می‌خواهید مشتری، که می‌پردازید در معرض دید قرار بگیرند تا شما را به راحتی پیدا کنند.
 • اگر صفحه‌های محصول یا دسته‌بندی جدید ایند، نشده باشند، مصرف‌کنندگان باید از طریق صفحه اصلی یا عملکرد جستجوی شما، مراحل اضافی را به قیف تبدیل شما اضافه کنند.
 • سایت های جدید ممکن است هفته ها طول بکشد تا به طور کامل ایند، شوند. در آن مرحله، “جدید بودن” شرکت شما شروع به از بین رفتن کرده است.

چه مدت طول می کشد تا توسط گوگل ایند، شود؟

با توجه به سئوی پیشرفته گوگل مستندات، ،یدن می تواند از چهار روز تا چهار هفته طول بکشد.

در یک #AskGooglebot جلسه با جان مو،، م،ع جستجوی گوگل، او به مدت زمان سئو برای صفحات جدید پاسخ می دهد.

مو، با دو سلب مسئولیت شروع می‌کند: Google تضمین نمی‌کند که همه صفحات وب ایند، می‌شوند و هر چیزی که ایند، می‌شود به کاربران جستجو نشان داده نمی‌شود.

او ادامه می دهد که وقتی یک صفحه جدید در اینترنت منتشر می شود، ممکن است از چند ساعت تا چند هفته طول بکشد تا ایند، شود. او “مشکوک است” که من، ترین محتوا ظرف یک هفته ایند، می شود.

بنابراین، چگونه می‌تو،م موتورهای جستجو را وادار کنیم تا فهرست‌بندی سایت‌های ما را آغاز کنند؟

درخواست نمایه سازی از گوگل

کنسول جستجوی گوگل ارائه می دهد راه های متعدد برای صاحبان وب‌سایت‌ها که گوگل را از یک وب‌سایت جدید مطلع کنند و مطمئن شوند که مهم‌ترین صفحات ،یده شده و فهرست‌بندی شده‌اند. می تو،د با ارسال نقشه سایت و ایجاد یک فایل robots.txt شروع کنید.

شما همچنین می تو،د از گوگل بخواهید URL های شما را ب،د با ابزار بازرسی URL. آنها خاطرنشان می کنند که نمایه سازی می تواند تا یک یا دو هفته طول بکشد.

به Bing از محتوای جدید وب سایت اطلاع دهید

یادداشت سردبیر: مانند گوگل، بینگ یک ارائه می دهد مجموعه ای از ابزار که صاحبان وب سایت می توانند از آن برای دریافت وب سایت خود در رادار بینگ استفاده کنند. این شامل پروتکل IndexNow آنها می شود. این به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا فوراً موتورهای جستجو را از محتوای جدید وب سایت مطلع کنند.

مطابق با IndexNow.org،

«… ممکن است روزها تا هفته ها طول بکشد تا موتورهای جستجو متوجه شوند که محتوا تغییر کرده است، زیرا موتورهای جستجو اغلب هر URL را نمی ،ند. با IndexNow، موتورهای جستجو بلافاصله «URLهایی که تغییر کرده‌اند» را می‌شناسند و به آنها کمک می‌کند تا برای این URL‌ها ،یدن را در اولویت قرار دهند و در نتیجه ،یدن ارگ،ک برای کشف محتوای جدید را محدود کنند.

یک لینک به وب سایت جدید خود توییت کنید

گوگل با سرعتی برق آسا در توییتر می ،د. توییتر مرکز کمک اشاره می کند که:

به خاطر داشته باشید که کلماتی که در نمایه توییتر یا توییت‌های عمومی خود می‌نویسید ممکن است توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ایند، شوند و باعث شوند نمایه یا توییت‌های شما در جستجوی آن عبارات ظاهر شوند.

در سال 2015، گوگل شروع به فهرست ، توییت‌ها برای نمایش در نتایج جستجو کرد.

اگر یک حساب توییتر دارید و وقتی نام خود را در گوگل می‌کنید توییت‌هایی نشان داده می‌شوند، سعی کنید لینک را توییت کنید و ببینید آیا Google توییت‌های شما را به وب‌سایت شما می‌،د یا خیر.

دریافت لینک از Google Discover

یکی از تکنیک‌های کم استفاده برای ایند، شدن، داشتن بک لینک از صفحاتی است که توسط «کشف» و «رفرش» ،یده می‌شوند.

 • Discover ،کبوت جدید کشف محتوا گوگل است.
 • Refresh رباتی است که گوگل از آن برای به‌روزرس، محتوای فهرست‌های خود استفاده می‌کند.

هنگامی که یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت دارید که به شما یک یا دو بک لینک می دهد، ببینید آیا آنها به کنسول جستجو وارد می شوند یا خیر.

در ،مت تنظیمات، می‌تو،د فهرستی از نش،‌های اینترنتی را که Google می‌،ند و زمان ،یدن آن‌ها را دانلود کنید.

صفحاتی که بیشتر ،یده می شوند را پیدا کنید و از این صفحات لینک بخواهید. می‌تو،د دستورالعمل‌های دسترسی به ویژگی آمار ،یدن را بیابید اینجا.

نکات اضافی در مورد نمایه سازی جستجو

همچنین می‌خواهید قبل از ورود موتورهای جستجو به وب‌سایتتان، چند چیز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مهم‌ترین صفحات شما را فهرست‌بندی می‌کنند.

 1. robots.txt شما باید صفحات تکراری، نتایج جستجوی سایت، و URL های مبتنی بر پارامتر مانند انواع را ممنوع کند.
 2. نقشه سایت در robots.txt و داخل Search Console فهرست شده است و فقط نش،‌های اینترنتی متعارف خود را نشان می‌دهد.
 3. هنگامی که مرحله بندی را ، کردید، تگ متا روبات ها برای تشویق فهرست بندی و دنبال ، با استفاده از “index, follow” به روز شده است.
 4. شما کد دیگری به جز ابرداده و منابع برای بارگذاری صفحه در ،مت اصلی سایت خود ندارید – این به م،ای اسکریپت ها، افزونه ها، ابزارهای ردیابی و غیره اضافی است.
 5. یک ،کبوت را به ،وان Googlebot یا Bingbot آزمایش کنید و ببینید که چگونه وب سایت شما را می ،د. گزینه های زیادی وجود دارد، از جمله موارد رایگان.
 6. URL های زنده را در کنسول جستجو آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی ارائه می شوند و هیچ خطایی وجود ندارد.
 7. شما پیوندهای داخلی دارید تا ،کبوت ها را به مهم ترین صفحات خود در محتوا، پیمایش اصلی وب سایت و ،ده نان راهنمایی کنید.

نتیجه

درخواست نمایه سازی و لو رفتن راه اندازی شما می تواند ترسناک باشد، اما آیا ترجیح می دهید رو،مه نگاران و مشتریان رقبای شما را در مقابل شما بیابند و ریسک از دست دادن پول و بک لینک ها را داشته باشند؟

اگر وب‌سایت خود را قبل از راه‌اندازی ایند، نکنید، ممکن است چند هفته طول بکشد تا مشتریان شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند. هر ،ی که برای نام تجاری یا نام شما ظاهر می شود ممکن است مشتریان شما را جذب کند.

منابع بیشتر:


تصویر ویژه: LITUSPRO/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/،w-to-get-your-site-indexed-before-it-is-even-launched/43417/