5 روشی که SEO و بازاریابان دیجیتال از ChatGPT استفاده می کنند


داستان علمی تخیلی به واقعیت تبدیل می شود! اکنون می‌تو،م با هم تعامل داشته باشیم و از چیزهایی استفاده کنیم که عادت داشتیم روزانه در فیلم‌ها ببینیم.

یکی از فناوری های انقلابی اخیر ChatGPT است که نحوه کار ما را بسیار تغییر خواهد داد!

به ،وان یک برنامه نویس، در ابتدا باور نداشتم که بتواند کارهای پیشرفته را حل کند، اما از اینکه دیدم چقدر می تواند در زندگی روزمره من مفید باشد، شگفت زده شدم. بنابراین شروع کردم به بازی ، و راه‌هایی را که آن را مفید می‌دانستم و می‌خواستم به اشتراک بگذارم، پیدا کردم.

در اینجا پنج مثال ChatGPT و روش های مفیدی وجود دارد که متخصصان سئو و بازاریابان می توانند از آن برای کارهای بازاریابی روزانه استفاده کنند.

نوشتن عبارات منظم در گزارش تجزیه و تحلیل

از عبارات منظم می توان در تهیه گزارش های تحلیلی مانند کنسول جستجوی گوگل یا گوگل آنالیتی، استفاده کرد. عبارات منظم یکی از خسته کننده ترین کارهایی است که من می شناسم و ممکن است واقعاً کار را کند کند. برای بازاریابان، این حتی سخت تر است، زیرا آنها پیشینه فنی ندارند.

بیایید به مثالی از گزارش GSC نگاه کنیم که از فیلتر ، توسط regexp پشتیب، می کند.

فیلتر پرس و جو GSC توسط Regexpع، صفحه فیلتر پرس و جوی GSC توسط Regexp، ژانویه 2023

اگر شما یک بازاریاب بدون پیشینه فنی هستید، ممکن است استفاده از این ویژگی برای شما سخت باشد و خود را به چند regexs اساسی محدود کنید که می تو،د با جستجو در انجمن های مرتبط با توسعه دهنده پیدا کنید.

اکنون ChatGPT را در اختیار دارید!

فقط به ChatGPT بروید و بپرسید:compose regular expression which s،s with “How To” or “What is” case insensitive using RE2 syntax

پاسخ ChatGPTع، صفحه پاسخ ChatGPT، ژانویه 2023

آره!

(?i)^(?:How To|What is)

کار را فورا انجام داد. فقط کافی است در ،مت فیلتر GSC کپی و جایگذاری کنید، و همه پرس و جوهایی را خواهید داشت که برای بهینه سازی طرحواره پرسش های متداول یا نحوه انجام کار من، هستند.

گزارش GSCتصویر صفحه گزارش GSC، ژانویه 2023

خیلی آسان است، اینطور نیست؟

می تو،د از آن برای نوشتن regexp برای گزارش های GA نیز استفاده کنید. برای مثال، فرض کنید می‌خواهید گزارشی را فیلتر کنید که در URL عبارت «Samsung» و «p،ne» وجود دارد. فقط از ChatGPT بپرسیدcompose regular expression which contains words “Samsung” and “p،ne” case insensitive using RE2 syntax “.

فقط لازم به ذکر است که ذکر “RE2 syntax” در دستور بسیار مهم است، زیرا داشبوردهای گزارش گوگل از این نحو پشتیب، می کنند.

فرمول های صفحه گسترده پیچیده را بنویسید

همه با Excel یا Google Sheets کار می کنند. این در زندگی کاری روزمره همه است، و می‌د،د که گاهی اوقات نوشتن فرمول‌های صفحه‌گسترده دشوار است، زیرا باید برای یافتن نام تابع مورد نیاز خود تحقیق کنید و سپس 10 تا 15 دقیقه برای یافتن چگونگی کارکرد آن صرف کنید.

اکنون فقط باید از ChatGPT فرم، مانند:Google Sheet formula which copies all rows from sheet1 where column "A" contains word "ip،ne"“.

و خیلی طول نکشید که راه حل پیدا شد.

فرمول برگه Google ChatGPTتصویر صفحه فرمول برگه Google ایجاد شده توسط ChatGPT، ژانویه 2023

اما، فرمولی که داد =QUERY(Sheet1!A:Z, "SELECT * WHERE A CONTAINS 'ip،ne'", "Sheet2!A1") یک خطای کوچک دارد البته، ChatGPT همیشه پاسخ های 100٪ درست را ارائه نمی دهد. شما باید گاهی اوقات بررسی کنید و آن را به صورت دستی تعمیر کنید. فرمولی که من دریافت کردم 99٪ درست است، با این تفاوت که پارامتر سوم نباید وجود داشته باشد. بنابراین من آن را به صورت دستی حذف کردم و اکنون دارم =QUERY(Sheet1!A:Z, "SELECT * WHERE A CONTAINS 'ip،ne'") که کاملا کار می کند!

تبدیل سفارشی پی،ل را تنظیم کنید

اگر شما یک بازاریاب PPC یا یک متخصص SEO هستید که می‌خواهید زم، که کاربران اقدامات خاصی را در وب‌سایت انجام می‌دهند، تبدیل‌های سفارشی را تنظیم کنید، اما از توسعه‌دهنده وب کمک نمی‌کنید، در برخی شرایط می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. بله، شما می تو،د در بسیاری از موارد زم، که کاربران روی لینک کلیک می کنند از Google Tag Manager استفاده کنید، اما ممکن است به smth نیاز داشته باشید. متفاوت است، که یکی از ویژگی های داخلی GTM نیست.

به ،وان مثال، زم، که یک رویداد در صفحه فرود شما قرار می گیرد و در 35٪ صفحه اسکرول می شود، باید یک رویداد تبدیل ارسال کنید. اکنون برای انجام کار نیازی به استخدام یک توسعه دهنده ندارید. فقط به ChatGPT بروید و بپرسید:send Facebook pixel custom conversion event once as users scroll through 35% of the page using JavaScriptو جادو را انجام خواهد داد!

کد جاوا اسکریپت شلیک رویداد پی،ل سفارشی فیس بوکاسکرین شات از کد جاوا اسکریپت که رویداد پی،ل سفارشی فیس بوک را اجرا می کند، ژانویه 2023

می تو،د این کد را در تگ HTML خود کپی و جایگذاری کنید و کارتان تمام است. اگر سایت وردپرسی دارید، می‌تو،د از این افزونه‌ها استفاده کنید WPCode تا کار راحت تر شود همچنین می‌تو،د از Google Tag Manager سفارشی استفاده کنید تگ HTML کد جاوا اسکریپت خود را در آنجا اضافه کنید.

در زمان شما صرفه جویی می کند تا یک توسعه دهنده برای کارهای کوچک روزانه که دارید یا حتی اگر یک توسعه دهنده دارید پیدا کنید. تیم، شما می تو،د با انجام خودتان این کار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

بهینه سازی پرسش های متداول و قطعه های ویژه

متخصصان سئو ممکن است برای دریافت سوالات مرتبط از کاربران برای بهینه سازی محتوا برای یک کلمه کلیدی خاص به کمک نیاز داشته باشند. می‌تو،د از ChatGPT برای دریافت این سؤالات مرتبط استفاده کنید تا محتوایتان مفیدتر باشد. اگر وبلاگ سفر دارید، ممکن است بپرسید: related questions regarding "cozy cities in Germany" و ChatGPT پرس و جوهای زیادی را ترسیم می کند که واقعاً منطقی هستند.

تحقیق کلمات کلیدی ChatGPTتصویری از ChatGPT در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی، ژانویه 2023

البته ممکن است مواردی وجود داشته باشند که منطقی نباشند، اما 90 درصد کار را انجام خواهند داد. سوالاتی که پیشنهاد می کند ممکن است حجم جستجو نداشته باشند، اما همچنان ارزش دنبال ، آنها را دارد زیرا کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر ممکن است ترافیک قابل توجهی ایجاد کنند.

داده ها را از API ها و کدگذاری واکشی کنید

فرض کنید یک فروشگاه WooCommerce دارید و می‌خواهید همه محصولاتی را که دارید با قیمت‌هایشان در یک برگه Google واکشی کنید. اکنون می تو،د به سادگی بپرسید:google app script which fetches all ،uct names and prices from WooCommerce REST API and adds into a spreadsheetو شما تمام شده اید.

یک کد کاملا کاربردی به من داد:

function fetchProducts(){
var url = "
var options = {
  "met،d": "get",
  "headers": {
    "Aut،rization": "Basic " + Utilities.base64Encode("YOUR_CONSUMER_KEY:YOUR_CONSUMER_SECRET")
  }
};
var response = UrlFetchApp.fetch(url, options);
var json = JSON.p،(response.getContentText());
for (var i = 0; i < json.length; i++) {
  var name = json[i].name;
  var price = json[i].price;
  // Do so،ing with the ،uct name and price
}
var sheet = SpreadsheetApp.getActiveSheet();
for (var i = 0; i < json.length; i++) {
  var name = json[i].name;
  var price = json[i].price;
  sheet.appendRow([name, price]);
}
}

گاهی اوقات ممکن است کدی با یک خطای کوچک ارائه کند که باید به صورت دستی آن را برطرف کنید، مانند مثال بالا در فرمول صفحه گسترده Google.
توانایی کدنویسی ChatGPT به ویژه هنگام کار با Zapier مفید خواهد بود. اگر تا به حال از Zapier استفاده کرده اید، می د،د که Zapier به نام “کد” دارد که برای کاربران پیشرفته است. اگر داده‌هایی با فرمت زشت خاصی دارید که اکنون باید اصلاح شود، می‌تو،د فقط از ChatGPT بخواهید آن را برطرف کند و از آن در کد سفارشی Zapier برای پاک ، داده‌ها استفاده کنید.

نتیجه

صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ChatGPT قرار است جایگزین انسان ها شود و بسیاری از حرفه ها در حال نابودی هستند. به نظر شخصی من این اتفاق نمی افتد، اما زندگی را در صنایع مختلف و زمینه های حرفه ای آسان تر می کند.

منابع بیشتر:

تصویر ویژه: ParinPix/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/chatgpt-examples/474937/