Google Maps سطح جدیدی از تعامل را به سفر شما می آورد


ویژگی‌های جدیدی که امروز در یک رویداد زنده در پاریس اعلام شد، نشان می‌دهد که چگونه گوگل از هوش مصنوعی برای زنده ، نقشه‌ای همه‌جانبه‌تر و بصری‌تر استفاده می‌کند.

با این به‌روزرس،‌ها، Google Maps کاوش، پیمایش، و انتخاب‌های پایدار را آسان‌تر می‌کند، چه رانندگی با خودروی الکتریکی یا کاوش در یک شهر جدید با پای پیاده.

نمای فراگیر

نمای همه جانبه، که به شما امکان می دهد یک مکان را به صورت مجازی کاوش کنید، اکنون در لندن، لس آنجلس، نیویورک، سانفرانسیسکو و توکیو در حال گسترش است.

نمای همه جانبه Google Maps از پیشرفت‌های هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای استفاده می‌کند تا میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی را برای ایجاد یک مدل دیجیتالی غنی از جهان ،یب کند.

علاوه بر این، لایه‌های نمای همهجانبه اطلاعات مفیدی را در بالای صفحه قرار می‌دهد
آب و هوا، ترافیک و میزان شلوغی یک مکان.

در یک پست وبلاگی، گوگل توضیح می‌دهد که از میدان‌های درخشندگی عصبی (NeRF)، یک تکنیک پیشرفته هوش مصنوعی، برای ایجاد این صحنه‌های واقعی و تبدیل تصاویر معمولی به نمایش‌های سه‌بعدی استفاده می‌کند.

فناوری NeRF به طور دقیق زمینه کامل یک مکان، از جمله نور، بافت مواد و آنچه در پس‌زمینه وجود دارد را بازسازی می‌کند، بنابراین می‌تو،د قبل از بازدید از یک مکان احساس کنید.

علاوه بر پنج شهر ذکر شده در بالا، نمای همه جانبه به زودی در آمستردام، دوبلین، فلورانس و ونیز در دسترس خواهد بود.

جستجو با نمای زنده

Live View یک ویژگی جستجو در Google Maps است که با استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده به شما کمک می‌کند مکان‌های مجاور مانند رستوران‌ها، پارک‌ها، ایستگاه‌های حمل‌ونقل و دستگاه‌های خودپرداز را پیدا کنید، فقط با نگه داشتن گوشی در حین راه رفتن.

اطلاعاتی مانند ساعات کار، سطح فعلی فعالیت و رتبه‌بندی را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد تصمیمات آگاهانه بگیرید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

Live View اخیراً در لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو و توکیو راه اندازی شده است و به زودی در بارسلونا، دوبلین و مادرید گسترش می یابد.

Indoor Live View که از فلش‌های AR برای راهنمایی شما به مکان‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی، سالن‌ها، ایستگاه‌های تا،ی و اجاره خودرو استفاده می‌کند، در ایالات متحده، زوریخ و توکیو نیز معرفی شده است.

Indoor Live View در حال گسترش به بیش از 1000 فرودگاه، ایستگاه قطار، و مراکز ،ید در شهرهایی از جمله بارسلونا، برلین، فرانکفورت، لندن، مادرید، ملبورن، پاریس، پراگ، سائوپائولو، سنگاپور، سیدنی و تایپه است.

ویژگی های نقشه های جدید برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی

به‌روزرس،‌های جدید Google Maps برای رانندگان خودروهای برقی شامل اضافه ، توقف‌های شارژ به سفرهای کوتاه‌تر است، که Maps بر اساس عواملی مانند ترافیک فعلی، سطح شارژ و مصرف انرژی، و همچنین ایستگاه‌های شارژ پرسرعت پیشنهاد می‌کند که می‌تواند خودروی شما را در کمترین زمان پر کند. بیش از 40 دقیقه

علاوه بر این، هنگامی که مکان‌هایی مانند سوپرمارکت‌ها ایستگاه‌های شارژ در محل دارند، ایستگاه‌های شارژ در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

Google Maps همچنان مرزهای فناوری هوش مصنوعی را برای ایجاد یک تجربه ناوبری فراگیرتر و شهودی به پیش می‌برد.

به‌روزرس،‌های اخیر، از جمله «نمای فراگیر» و «نمای زنده»، سطح جدیدی از جزئیات و تعامل را در نقشه به ارمغان می‌آورد و به کاربران امکان می‌دهد مکان‌ها را به صورت مجازی کاوش کنند، مکان‌ها را بیابند و انتخاب‌های پایداری داشته باشند.


تصویر ویژه: Tada Images/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/google-maps-brings-a-new-level-of-interactivity-to-your-journey/478858/